9:00-18:00

вул. Антоновича 72, 03150

Відновлення старих будівель: розбираємося в термінології

By admin

15

Думаю багато хто погодиться, що старі, особливо історичні будівлі Києва важливо відновити і зберегти Простіше зруйнувати, очистити територію і побудувати нові споруди, але при цьому доведеться порушити силует міста, певною мірою змінити історію. Звичайно не всі старі будівлі цінні для міської архітектури, однак за необхідності і бажанні замовника відновити можна все.

Варто розрізняти поняття реновація, реконструкція і реставрація.

Реставрація пам’яток архітектури – відновлення зовнішності будівель, зберігши їх властивості та за можливості старі конструкції, матеріали. Найчастіше реставрацію задіюють коли історичні об’єкти не придатні для використання в комерційних цілях.

Реновація – функціональне відновлення. Словом, будівлю реставрують і адаптують під інші цілі. Наприклад, пам’ятник архітектури відкривають під книжковий магазин, бібліотеку, творчий факультет тощо.

Реконструкція – масштабні роботи, що включають реставрацію, зміцнення фундаменту, знесення деяких елементів і так далі. Реконструкція – інтеграція старого будинку в загальний інтер’єр міста.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]